Depilace

Chcete mít stále hladké tělo bez nežádoucích chloupků s dlouhodobým efektem? Pak je pro vás depilace voskem tím pravým řešením. Depilace teplým voskem je skvělý způsob, jak se na dlouhou dobu zbavit nežádoucích a nepříjemných chloupků. Při depilaci jsou chloupky odstraněny i s kořínky a zůstane pouze hladká pokožka, která vydrží dlouhou dobu.

Depilace teplým voskem

Depilaci teplým voskem je možné provádět téměř na všech částech těla, obličeji (obočí, knírek), podpaží, ruce, nohy, záda, třísla, hýždě. Jedná se tedy o vysoce účinnou metodu odstranění chloupků, kterou je zapotřebí v pravidelných intervalech opakovat. Při depilaci horkým voskem dochází k odstranění chloupků i s kořínkem a depilovaná pokožka zůstává hladká po dobu 4 až 6 týdnů, ale interval návštěv je velmi individuální. Záleží na tom, jak rychle chloupky rostou.Většina žen má mezi depilací i několik týdnů volna.

Při opakovaných procedurách chloupky slábnou a bezbolestivost zákroku se stává minimální. Z toho plyne, že vosková depilace je mnohem účinnější než klasické holení.

Aplikace

Místo určené k depilaci se potře horkým voskem a na něj se přiloží depilační pásky, na které se pásky přichytí a strhnou se. Chloupky by pro správný efekt depilace měly dosahovat alespoň 4 až 5 milimetrů a neměly by být ani výrazně delší, aby se omezila bolestivost depilace. Depilované místo musí být suché a zbavené mastnoty. Před depilací není vhodné použít kosmetické přípravky jako např. tělová mléka, oleje atd., Na pokožce nesmí být otevřené rány, ekzémy, vyrážky, lupenka, pásový opar, křečové žíly, atd. Mateřským znaménkům je nutno se při depilaci také vyhnout.

Podrážděná pokožka se po té potře desinfekčním přípravkem a bezprostředně po zákroku se nedoporučuje slunění a koupání v chlorované vodě.

Co dělat po depilaci teplým voskem?

Po depilaci je třeba udělat několik kroků, tak aby se zabránilo zarůstání chloupků. Jakmile se na kůži objeví malé červené hrbolky, vězte, že přichází čas na péči po depilaci. Hrbolky jsou způsobené růstem chloupků, které jsou uvězněné pod starými kožními buňkami. Většině lidí od zarůstání spolehlivě pomůže jednoduše při mytí použít houbičku a krouživými pohyby se mýt proti směru růstu chloupků, případně peelingový krém, použitý jednou nebo dvakrát týdně.

Jaké jsou výhody depilace?
  • dlouhotrvající efekt
  • účinnější než klasické holení
  • pravidelné procedury vedou ke slábnutí chloupků
  • opakované zákroky se stávají méně bolestivé
Depilace
 

© Prodlužování řas Klatovy 2020 - Všechna práva vyhrazena.

realizace Jaroslav Stýblo